Hasta Takip Sistemleri

Video Konferans

Mükemmel Teknik / Görüntü

Hastalarınız ile video görüşmesi yaparken görüntü ve ses kalitesi çok önemlidir. Birçok Doktor hastanın yüz rengi ve ifadesinden, hastanın konuşma tarzı ve sesinden genel durum hakkında ipuçları alır. Dakik© Video Konferans Sistemi ile HD kalitesinde kesintisiz görüntü ile rahatlıkla sanal ortamda, hastanedeki viziti aratmayacak kadar kaliteli bir görüşme yapabilirsiniz.

Dakik Video Konferans Sistemi ile kayıt yapabilmek için her iki tarafın izni gerekmektedir. Görüşmeler şifreli olup, T.C. Sağlık Bakanlığı mevzuatına uygun bir şekilde hazırlanmıştır.

Sağlık Profesyonelleri hastaları ile görüşme yapmak istediklerinde, Dakik Haberleşme kısmından bir link gönderirler, bu lşinke tıklayan hasta ile anında görüşme başlatılır

Dakik© Video Konferans Sistemi ile hasta

-Şehir içi veya Şehirlerarası trafiği en az seviyeye indirir

-Hastaneye gelmeden, kalabalığa karışmadan Doktor ile bire bir görüşme

-Hastanede bekleme yok

-Maskesiz görüşme ve daha iyi bir iletişim

-Anjiyo dahil tetkiklerin elektronik ortamda paylaşılması ve hasta ile beraber incelenmesi

-Aynı haberleşme sistemi üzerinden hastalar ile ameliyata gelene dek irtibatta kalınması ve tüm soruların giderilmesi

-Hastanın hastaneye gelme-gitme stresini azaltması,

ların sadece bir görüşme için Hastane’ye gelmesine gerek kalmaksızın, internetin olduğu heryerden görüntülü iletişim sağlanabilmektedir. Doktor ile görüşme hiç bu denli kolay olmamış idi. Hastaları ile dilediği zaman görüşebilen yoğun Doktorlar için de inanılmaz kolaylık.

Hastaların uzaktan video görüşme ile değerlendirilmesi Dakik© Video Konferans Sistemi ile çok daha kolaydır. Sistemden faydalanan Hastalar ve Doktorlar karşılıklı tıbbi belgeleri, Anjiyoları vb DICOM dokümanlarını birlikte görüntüleyebilmektedirler. Bu ciddi kolaylıktan ötürü, hasta gerçek anlamda Doktor’unun ne demek istediğini daha iyi anlar ve hastalığı hakkında yeterince bilgi sahibi olur.

Basitçe kurgulanmış olan Dosya Paylaşımı Modülü ile Tele-Konsültasyon profesyonelce gerçekleştirilir. DICOM verileri anonym olarak karşılıklı görüntülenir.

Çağımızın teknolojileri ve yaşadıklarımızın getirdikleri ile uzun uzun hastanelerde beklemek yerine online danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak daha faydalı. Özellikle Covid-19 salgını sonrası hastanelerde bulaş riskini ciddi oranda azaltma amacı ile Doktor’lar ve Hastaneler muayene harici danışmanlık hizmetlerini sanal ortamda vermeyi tercih etmeye başladılar. Diğer taraftan Sağlık Profesyonellerinin ciddi yoğunluğundan dolayı hasta koridorlarında bekleme oranı artmış, randevu saatleri ise sürekli kaymalar göstermektedir. İnsan sağlığı söz konusu olduğunda, muayene değil, bazen kısa bir danışma dahi çok şey değiştirebilmektedir.

*** Tüm bu hizmetler Hastanın kendi Doktor’u ile arasındaki iletişimi artırmak için geliştirilmiştir. İletişim hiçbir şekilde fizikmuayenenin yerine geçmez.***

  • Gerek Hasta, gerekse Doktor olarak, öncelikle kişilerin TC numaraları üzerinden kimlik doğrulaması yapılır. Sisteme girişler manuel olarak ve hasta ile birebir iletişime geçilerek, şifreli password’lar kullanılarak gerçekleşir.
  • İletişim ve kişisel veriler için Advanced Encryption Standard (AES) 64-Bit Şifreleme yöntemi kullanılır. Veri transferi için SSL/TLS şifreleme yöntemi kullanılır.
  • Veriler tarafsız bir sertifika kuruluşunun (extern Audit) randomlu olarak incelediği ve ISO 27001 sertifikalı ve binlerce anlık requeste yanıt verebilen power speed serverlerde saklanmaktadır. Ayrıca Firma’mızın kendisine ait ISO/IEC 27001:2020 ve ISO 9001:2020 Sertifikaları bulunmaktadır.
  • Veriler 6698 sayılı KVKK’ya ve Avrupa normlarına (DSGVO) uygun bir şekilde muhafaza edilmektedir.