Hasta Takip Sistemleri

INR Takip Sistemi

Hasta Komforu ve Güvenliği Ön Planda

INR Tahlili için harcanan zamanın yanı sıra INR değerlerini ve Warfarin dozlarını takip eden yapay zeka ile kullanıcıların telefonla aranması sağlanmaktadır. Siz de bu “konuşan” sistemden faydalanmak için

1 Yıl Boyunca Aralıksız Dakik Üzerinden Warfarin / INR Eğitimi

Dakik Uyarı / Öneri Modülü sayesinde kullanıcılar hergün Warfarin ile hayatı öğrenirler, dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgi sahibi olurlar. Hangi besinlerin, hangi ilaçların Warfarin ile etkileştiğini bilmek bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabilmektedir.

Pıhtılaşma bozuklukları, kalp kapak değişimi, tromboz, kalp aritmilerinde kullanılan kan sulandırıcı ilaç olan Warfarin tablet, sürekli INR tahlili yapılmasını gerektirmektedir. Bu tahliller geçici bir dönem de olabilmekte ama ömür boyu Warfarin kullanan hastalar için her ay veya haftada bir hastaneye gitme ve kanın akışkanlığının ölçümünü yaptırma oldukça zorlu bir süreçtir. Bu nedenle geliştirilen El Tipi Cihazlar sayesinde, hastaneye hiç gitmeden, bir damla kan ile evde dahi yapılan INR (International Normalized Ratio) tahlili sayesinde, kanın akışkanlığı ev koşullarında ölçülebilmekte ve Warfarin ilacının dozu uzaktan ayarlanabilmektedir. Sonuçlar mobil cihaz üzerinden Doktora veya Sağlık Profesyonellerine ulaşır ve doz ayarı yapılır, Warfarin kullanım saati ve INR tahlillerinin zamanı Dakik İlaç Hatırlatma sisteminden hastaya anlık bildirilir ve hastalar tabletini unutmadan alır.

INR değeri Sağlık Profesyonellerinin öngördüğü doğrultuda birçok hastada 2 ila 4 arasında olması gerekmektedir. Bu değer yüksek olduğunda kanamalar, düşük olduğunda ise “pıhtı atma” veya mekanik kapağı olanlarda takılan kapağın bozulmasına dolayısıyla pıhtı ile dolmasına sebebiyet verebilir. Her durumda hayati bir risk vardır.

Dakik INR Sistemiyle hastaya kullandığı Warfarin ile ilgili olarak her gün bildiriler, uyarılar gönderilir. Toplamda 1400 eğitim sayfası (günlük 5-10) (Görsel, Video, Animasyon, Yazı vb.) her gün dönüşümlü olarak cep telefonlarına iletilir. Hastalar böylelikle Warfarin ile yaşamı öğrenirler, nelere dikkat edeceklerini, hangi besin veya ilaçlar ile etkileşimde olduklarını bilirler. Bilinçli hasta ve sıkı INR takibi hayat kurtarır.