Hasta Takip Sistemleri

Glunovo Şeker İzleme Sistemi

Bir Şeker Hastası Olarak Hayatınızın Geri Kalan Kısmını Nasıl Yaşamak İsterdiniz ?

Her Üç Dakikada Bir Şeker Ölçer
Oldukça Sık aralıklarla Şeker Seviyesinin Takibi Yapılır. Böylelikle İnişli Çıkışlı Değerler Anında Tespit Edilir. Bu Değerler Hem Hastaya Hem de Hastaneye İletilir.

Panik Değerlerin Sesli Olarak Bildirimi Sayesinde “Konuşan Akıllı Cihaz”
Bluetooth Teknolojisi ile Otomatik Ölçüm ; Sensörü cihaza yaklaştırmadan kendi kendine ölçümler sayesinde gece dahi şeker seviyesi takip edilir

Diyabet tüm organları etkileyen sistemik bir hastalıktır. Çocuklukta başlayan (Juvenil – Tip 1) diyabet insüline bağımlı ve oto-immun kökenli bir diyabettir. Erişkin (Tip 2) diyabet ise sonradan beslenme, hayat tarzı ve diğer stress faktörlerinin etkisi ile oluşan diyabet türüdür. Bu ikincisinde İnsülin veya tablet kullanılır. Her iki Tip Diyabet hastalığında kan şekeri seviyelerini düzgün tutarak, bu hastalığın uzun dönemde yaratacağı komplikasyonlardan (Kalp yetmezliği, Böbrek yetmezliği, Görme yetisi kaybı, Sinirsel hastalıklar, Damar tıkanıklıkları vb.) korunabiliriz.

Diyabet hastalarında şeker seviyesinin sıklıkla ölçülebilmesi (CGM = Continuous Glucose Monitoring) ile (3 dak’da bir) bu alanda yeni bir çığır açılmıştır. Hasta alışkanlıkları, yemek porsiyonları ve egzersiz gibi olguların her kişide farklı farklı etki yarattığı ve kişiye özgü olduğu saptanmıştır. Diyabette verilen ilaçların bile etkilerinin aynı oranda olmadığı tespit edilmiştir. Bu nedenle sürekli vücut şeker seviyesi ölçümü ile hastaya göre tedavi programları güncellenmiştir. Glunovo i3 Dakik, kansız şeker ölçüm cihazıdır. Şeker seviyesini hücrelerarası sıvıda takip eder ve bluetooth üzerinden her 3 dakikada bir hem hastaya hem de hastanın Doktoruna veya hasta yakınlarına iletir.

Glunovo i3 Dakik cihazı bir bluetooth sensör/verici + Yazılım Teknolojisi teknolojisi sayesinde bir diyabet hastası olarak, kansız şeker ölçümü olanağına sahip olursunuz. Bu cihaz sayesinde artık parmaktan kan şekeri ölçümüne gerek kalmadığı gibi, gece uyurken siz farkında bile olmadan 3 dakikada bir şeker seviyeniz ölçülür, raporlanır, yüksek veya alçak değerlerde uyandırılırsınız. Gece şeker seviyesinin hassas ölçümü sizi birçok komplikasyondan korur. Parmaktan Delme Yok ! Artık elleriniz acı duymayacak, yara olmayacak, parmak uçlarınızın hassasiyeti geri gelecek. Aynı zamanda şeker seviyeleriniz doğru ve hızlı ölçülecek, günlük alışkanlıklarınızı Dakik’ten gelen uyarı ve öneriler ile olumlu yönde değiştireceksiniz.

Dakik Diyabet Uyarı / Öneri Eğitim Modülü sayesinde bluetooth cihazınızdan gelen şeker değerleri ile günlük yaşantınız, yapay zeka analizi kullanılarak, disipline sokulur. Hastalığınız hakkında en yeni ve size özgü bilgileri günlük olarak eğitici tarzda iletir, uyarılar yapar. Sadece modern Tıbbın verdiği bilgiler değil, koruyucu hekimlik ve Çin Tıbbından gelen bilgileri de size sunar. Sizin alışkanlıklarınızı irdeleyerek, güncelleyerek sizinle beraber Diyabeti yenmeye çalışır. En güzeli elbette hiç ilaçsız bir seviyeye gelebilmektir.

En güzel tarafı şekeriniz ciddi düşer veya yükselir ise cihazınız sizi telefon ile arar ve durumu bildirir, size ulaşamaz ise en yakın akraba veya dostunuzu telefon ile arar ve aksiyon alınmasını sağlar.

Profesyonel Şeker Seviyesi takibi Sağlık Profesyonelleri ile daha rahat daha güvenilir olur. Dakik Uzaktan Hasta Takip Platformu ile kendi Doktorunuzu sizi Glunovo Dakik ile takip etmesini talep edebilirsiniz.

Apple Watch Compatible ; Şeker Ölçüm değerleri yüksek/düşük çıktığında, şayet bluetooth bağlantılı saat fonksiyonlu cihaz kullanmaktaysanız, alarmlar buraya yansıtılmaktadır.

Glunovo Dakik su geçirmez bir cihazdır. Terleme veya duş almada herhangibir sapma veya etkilenme olmaz. Özel cover ile su altında da kullanılabilir.

Pediatrik Glunovo p3 & Dakik ; Küçük parmaklar hassasiyetini kaybetmesin ! Yüzleri hep gülsün, diyabeti birlikte kontrol altında tutalım, onlar hastalanmasın…

Çok yakında (Ekim – Kasım 2022) pediatrik versiyonu ile 4-15 yaş arası şeker hastalığı olan çocuklarda da kullanıma başlanılacaktır.

Dakik Glunova ile ölçüm yaparken, kullanıcılar şeker seviyelerinde tereddütleri olduğunda, diledikleri an konvensiyonel metod ile doğruluğunu ölçüp, kansız şeker ölçüm cihazında kalibrasyona ve düzenlemeye gidebilirler. Bilindiği üzere şeker hastalarını veya sürekli kan şeker ölçüm cihazı kullanımında en önemli nokta ölçümün doğruluğudur. Ölçümler ne denli labratuvar koşullarına yakın ise kullanıcılar ve Sağlık Profesyonelleri tedavilerini optimal düzenlerler. Bazı kansız şeker ölçüm cihazlarında kullanım sırasında kalibrasyon olanağı bulunmamaktadır. Şeker seviyeleri sürekli sapmalar görülmektedir, bu ise tedaviyi riske atar ve hastalar için çok tehlikeli boyutlara ulaşabilir.

Dakik Glunova ile sürekli şeker ölçüm cihazı, sensörün kullanıldığı tüm süre boyunca (14 gün) istenildiği zaman kalibrasyon yapılabilir. Klinik çalışmalarda labratuvar şeker ölçümüne göre %1 ila %4 oranında sapma saptanmıştır. Bu oldukça iyi bir orandır. Buna rağmen bluetooth şeker ölçümü extra kalibrasyonlara olanak tanımaktadır.

Dakik Glunova Uzaktan Hasta Takip Sistemi olarak T.C. Sağlık Bakanlığından onaylıdır. Şubat 2022 de çıkan Uzaktan Sağlık Bilgi Sistemi hakkında bir mevzuat yayınlanmıştır (Bakınız ). Bu mevzuata göre sadece T.C. sağlık Bakanlığından onaylı uzaktan takip sistemleri kullanılması gerektiği, diğer sistemlerin en kısa sürede bu kılavuza göre değişiklik yapmaları için çağrıda bulunulmuştur.

Dakik Uzaktan Hasta Takip Sistemleri, Cihaz Entegrasyonu ile birlikte T.C. Sağlık Bakanlığından tescillidir. Server’lar Türkiye’de olup, tüm hasta verileri mevzuata uygun bir şekilde saklanmaktadır. E-Nabız ve E-Reçete gibi Devletimizin kurduğu sistemlere entegre bir şekilde çalışmaktadır. KTS belgesi bulunmaktadır.

Özellikle yurt dışı menşeli birçok Uzaktan Takip Sistemi, Kansız Şeker Ölçüm Cihazı, EKG Cihazı veya Tansiyon Cihazlarının kullandığı programlarda hasta verileri yurt dışındaki Server’larda toplanmakta ve tüm veriler yurt dışına akmaktadır. Kullanıcıların ve Sağlık Profesyonellerinin buna çok dikkat etmeleri gerekmektedir.